Flockování – Flock – Flockové Transfery – Parciální flockování tiskovin

Technologie flockování (flock) nám nabízí hned několik možností svého využití. Potisku reklamních textilií, reklamních předmětů či tunningových autodílů apod. Řešíme Vaše problémy s potiskem.

Flocker.cz Brno Váš specialista na flockování, sitotisk a pískování.

Flock alias Flockování

Pod technologií flock (flockování) si lze představit elektrostatické nanášení textilní střiže na nejrůznější povrchy materiálů, které jsou pokryty lepidlem. Vlákno se v elektrostatickém poli nabíjí a je vystřeleno do lepidla, které zpravidla tvoří druhý pól. Jednotlivá vlákna se v lepidle zakotví, a utvoří tak sametový povrch. Tisk je měkký a působí jako samet, extrémní výdrž (praní až na 90°C, žehlení přes motiv bez omezení teploty). Technologie flockování (flock) nám nabízí hned několik možností svého využití. V současné době existuje celá řada technik poflockování, prohlédněte si náš Facebook.

Flockování je možno provádět na nejrůznější materiál např. : dřevo, papír, textil, kov, kartón, molitan, sklo, zdivo, plasty, pryž, sádrokarton , polystyren atd.

 23032010493 


Flockové transfery

Flockové transfery využívají sítotiskovou technologii, proto je výrobní postup podobný jako u sítotiskových transferů. Základní rozdíl ovšem spočívá tisku lepidla do papírových flockových karet. Vysoký tlak a teplota lisu (cca 175°C) zajistí optimální přenos transferu a fixaci motivu na podkladový materiál. Tato metoda se vyznačuje přesným tiskem v detailech oproti přímému flocku a širokou škálou potiskovaného materiálu, jí lze využít nejenom na potisk triček, ale i na potisk hotových výrobku např. ledvinek, batohů, tašek, deštníků, potisk bund, pracovních oděvů, čepic atd. Další výhodou je možnost tisku do zásoby pro opakovanou zakázku. Pokud nemáte logo nebo data k tisku v digitální formě, data k tisku zhotovíme.

 flock-dc-bufal-1 flock-dc-bufal-2


Flockovací kabina

Další flockovací technologie kterou nabízíme je flockováni 3D předmětů v flockovací kabině flockování šatních ramínek, reklamních předmětů, molitanové vložky krabic, aranžérské pomůcky, ozdobné šrouby, strojní díly, flockování molitanu a jiné polotovary které potřebují povrchovou úpravu.

flockovaci kabina  IMG_0134

2013-03-01 12.22.45flockovací kabina

 


Parciální flockování

Další flockovací technologie kterou nabízíme je parciální flockování nebo jinak parciální flock. Parciálně flockovat jdou  reklamních předměty,  tiskové materiály ale především pozvánky,  katalogy,  knihy , výroční zprávy a jiné polotovary které potřebují povrchovou úpravu. Tato technologie působí velice efektně.

 Výhody elektrostatického flockování

1. tepelná izolace

Flock je výborný tepelný izolant. Této vlastnosti se využívá například pro vnější pláště saunových kamen nebo pro zahřívající se díly kopírovacích strojů.

2. Zvuková izolace

Plochy a předměty upravené flockem absorbují zvuk v celém tónovém rozsahu, což umožňuje jejich široké užití například v nahrávacích studiích. Flock zabraňuje i mechanickým hlukům, proto je používán k obložení tachometrů apod.

3. Barevná stálost

Vysoká barevná stálost na světle je zaručena kvalitním probarvením jednotlivých vláken flocku a splňuje ty nejpřísnější normy, které na ni klade automobilový průmysl. UPOZORNĚNÍ: Barevnou stálost reflexního flocku snižuje UV záření!

4. Nekonečná široká barevná škála

Mimo základní řadu barev je možné vyrobit prakticky jakýkoliv barevný odstín. Dále se nabízí smíchání dvou či více barev, při kterém lze získat melírový odstín s velice dobrým krytím členitých a nerovných povrchů.

5. Odolnost vůči vzplanutí

Polyamidový a polyesterový flock je hodnocen jako těžce zápalný materiál.

6. Odolnost vůči navlhnutí

Mezi jednotlivými flockovými vlákny nedochází k tvorbě kondenzované vody, což je výhoda zejména u střech obytných vozů, stropů skladových hal apod.

7. Odolnost vůči povětrnostním vlivům a stárnutí

Textilní střiž vyrobená z polyamidového nebo polyesterového vlákna si zachovává své technologické vlastnosti i při působení vnějších činitelů. Zde platí totéž jako u barevné stálosti.

8. Odolnost vůči prachu a dýmu

Permanentní statický náboj znemožňuje usazování prachu a dalších mikročástic na flockové vrstvě, tím je neustále zaručen její čistý a svěží vzhled.

9. Odolnost vůči oděru a poškrábání

Díky této vlastnosti může být flock používán jako potahový materiál sedacích souprav nebo ve vodicích a těsnicích lištách oken a dveří automobilů.

10. Protiskluzové vlastnosti

Protiskluzových vlastností flocku se využívá například při výrobě stolních desek pod ubrusy, u čisticích rohoží a koberečků, nebo k bezprokluzovému přenášení sil, např. v převodovkách a soukolích.

11. Jednoduchá údržba

Údržbu a čištění lze provádět běžnými čisticími prostředky; textilní motivy na tričkách a konfekci odolávají běžnému praní.


Formy potisku reklamních předmětů

Flockování

Pod technologií flock nebo flockování si lze představit elektrostatické nanášení textilní střiže na nejrůznější povrchy materiálů, které jsou pokryty lepidlem. Jednotlivá vlákna se v lepidle zakotví, a utvoří tak sametový povrch. Potiskujeme reklamní předměty i autodíly na zakázku od jednoho až po tisíce kusů, dle domluvy.

Sítotisk

Sítotisk je jedna z nejstarších a nejpoužívanějších technologií pro potisk textilu. Speciální barva je nanášena přes sítotiskovou šablonu nazývanou také síto, přímo do textilu. Technologií sítotisku jsme schopni Vám potisknout širokou škálu materiálů a povrchů. Tiskneme na rotační i ploché předměty. Váš motiv dokážeme natisknout na sklo, keramiku, plast, papír, dřevo, kov a jiné materiály.

Pískování

Pískování je technika, při které tryskáním korundového písku nebo jiného abraziva, upravujeme povrch předmětu. Touto technikou lze předměty očistit, zdrsnit, nebo jinak upravit (matování, signování). Potiskujeme širokou škálu reklamních předmětů. Nejčastěji se jedná o propisky, zapalovače, tašky papírové i LDPE, hrnky, sklenky, lahve, kalendáře, novoročenky. Potiskneme ale i jiné reklamní předměty dle přání zákazníka. Jsme schopni pro vás vytvořit komplety firemních reklamních předmětů například pro veletrhy a či jiné akce, kde je třeba prezentovat vaši firmu. Rádi potiskneme i vámi dodané reklamní předměty.

Výšivky

Pomocí strojní výšivky můžete umístit Vaše logo na textil nejtrvanlivějším způsobem.

Flocker.cz Váš specialista na reklamní potisk

Proč si nás vybrat pro potisk ?

Používáme kvalitní flockové materiály a jiné tiskové chemie od renomovaných a prověřených dodavatelů reklamních tiskovin. Veškeré nabízené technologie realizujeme na vlastním zařízení v Brně. Specializujeme se na flockování, sítotisk a pískovaní do všech materiálů.

Aktivně komunikujeme se zákazníky !

Se zákazníky aktivně komunikujeme v průběhu zakázky na potisk reklamních předmětů a když se vyskytne problém okamžitě ho řešíme. Nabízíme i vzorky reklamních potisků.

Minimální náklady, pohodlné parkování...

Díky nízkým provozním nákladům umíme nabídnout exkluzivní ceny pro potisk a výhodné
platební podmínky za Vaši reklamu. Pohodlné parkování v hlídaném areálu firmy Brno-Jih.

Naši partneři a klienti

Facebook

Pinterest galerie